Privat Ave

Liptovská Mara

Hľadáte relax na Liptove pri vode za dostupné peniaze? Máte radi dovolenku pri mori či prírodných vodných plochách? Áno, aj na Liptove je to možné! Sme rodinné ubytovanie kúsok od vodnej plochy-Liptovskej Mari a práve toto naše Liptovské more je našou srdcovkou. Liptovská Mara vás očarí krásnymi prírodnými zákutiami i širokými možnosťami vodných športov od jari do jesene. Vyberte si, čo vám je srdcu blízke.

Naše tipy a informácie o Liptovskej Mare

Dovolenka na Liptove, top dovolenkovom regióne Slovenska, Vás isto chytí za srdce. Nádherná príroda, hory obklopujúce región zo všetkých strán a v centre regiónu obrovská vodná nádrž, Liptovská mara, dotvárajúca nezabudnuteľné scenérie vody a hôr.

Pláže na Liptovskej Mare

Mara láka na dovolenku hlavne v letných mesiacoch, kde návštevníci nájdu 2 oficiálne pláže. Najväčšia pláž je v Liptovskom Trnovci, kde nájdete aj najširšie zázemie s vodnými atrakciami, s vodnou záchrannou službou, detskou FUN zónou, požičovňou vodných bicyklov a iných plavidiel, reštauráciami, toaletami a parkoviskom. Počas leta je vstup na pláž spoplatnený. Druhá verejná pláž je v zátoke v Liptovskej Sielnici s menšou vybavenosťou a službami.

Vyhliadkové plavby loďou​

Obľúbená atrakcia na Liptovskej Mare je vyhliadková plavba loďou. Väčšina lodí začína práve v Liptovskom Trnovci na pláži a v lete premáva v pravidelných intervaloch. Na jar a na jeseň je dobré si plavbu predom objednať. Na výber máte niekoľko lodí: vyhliadkové solárne lode, katamarány, vyhliadková loď Mária, plachetnica Nellisa alebo loď Fatima.

Plachetnica Liptovská Mara

Vodné športy

Paddleboard Liptovská Mara

Liptovska Mara je ideálna pre vodné športy. Môžete sa venovať plávaniu, plachteniu, windsurfingu, kajakovaniu, či vodnému lyžovaniu. Veľmi populárne sú v poslednej dobe paddleboardy. Požičať si ich môžete v novom Paddleboard centre v Maladinove, v prístave Marina Liptov alebo v Selnickej zátoke. V poslednej dobe je i veľký rozmach motorových člnov na Mare. Spúšťanie člnov je možné za poplatok cez plážové kúpalisko v Liptovskom Trnovci. Liptovská Mara má i prístavy v Limare, pri Maladinove a v novom modernom komplexe Marina Liptov, kde viete i zakotviťa ísť sa najesť.

Reštaurácie na brehu Liptovskej Mary

Reštaurácie, kde sa dostanete aj „z vody“ sú práve v Maladinove alebo na Marine Liptov, prípadne i na druhej strane Mary, na salaši Dechtáre, kde viete vychutnať miestne špeciality ako pirohy či halušky.

Skákanie do vody z móla Liptovská Mara

História Liptovskej Mary

Výhľad z Havránka na Nízke Tatry

Vybudovanie Liptovskej Mary si vyžiadalo zaplavenie 13 Liptovských dedín. Dnes po nich na brehu Mary nájdeme už len známu vežičku kostolíka pri priehradnom múre. Celý kostol i niekoľko dreveníc bolo prevezených do Skanzeu v Pribyline, kde si vie návštevník pozrieť históriu Liptova i Liptovskej Mary. Po stopách zatopených obcí Vás pevedie i náučný cyklochodník na južných brehoch priehrady. Práve pri budovaní Liptovkej Mary sa objavilo významné archeologické nálezisko, ktoré objavilo prítomnosť Keltov na Liptove. Tieto nálezy a rekonštrukcia Keltského obydlia je umiestnené pri priehradnom Múre na kopci Havránok. Práve pri archeologických prácach objavili i základy Liptovského hradu na jednom z vrcholov Chočských vrchov.

Dovolenka pri Liptovskej Mare má svoje čaro. Oddýchnite si, načerpajte silu, dobite sa energiou z okolitej krásnej prírody alebo objavte históriu a Liptovské tradície. Príďte k nám na dovolenku a radi vám poradíme rôzne zákutia a tipy pre vaše zážitky.

Objav krásy Liptovska

Objav krásne zákutia Liptovskej prírody a ich možnosti na aktívny či pasívny oddych. Užite si dostupnú dovolenku na Liptove podľa seba.

Vyberte si typ ubytovania

Mobilný dom pri Liptovskej Mare

V príjemnom prostredí, kúsok od Liptovskej Mary.
2-6 osôb Wi-Fi, parkovanie, súkromie

Izby na súkromí so záhradou

Dve izby 2+1 s výhľadom do záhrady.

Wi-Fi, TV, Parkovanie Záhrada na relax, grilovanie či hry

Návrat hore